•  
  •  
  •  

Drahá alebo obyčajná zubná pasta?

Je drahá pasta zárukou kvality alebo stačí obyčajná zubná pasta 

Aké pomôcky by sme mali pri čistení zubov používať?

Medzi základné pomôcky, ktoré sú nutné pre udržanie zdravých zubov a ďasien, potrebujeme predovšetkým vhodnú kefku. Manuálne alebo elektrický a medzizubné pomôcky. Najlepšie medzizubné kefky vhodnej veľkosti alebo zubnú niť, do najužších priestorov, kam sa medzizubná kefka nezmestí.

Sú elektrické kefky naozaj taký zázrak?

Elektrická kefka nám zjednoduší a zefektívni čistenie. Odporúčam skôr kefky so sonickou technológiou pre ich šetrnosť k ďasnám aj zubnej sklovine. Elektrickú kefku vždy k zubom iba prikladáme, nevyvíjame na ňu prakticky žiadny tlak.

Čo zubná pasta? Drahá, alebo stačí obyčajná?

Pastu na zuby si vyberte podľa chuti. Jej používanie nie je pre čistenie zubov rozhodujúce. Na odstránenie plaku na zuboch ju nepotrebujeme, pretože povlak pevne ľanie k povrchu zubov a je nutné ho odstrániť mechanicky kefkou. Vyhnite sa dlhodobému používaniu abrazívnych bieliacich pást. Jej dlhodobé používanie vedie k poškodeniu skloviny, jej zvýšenej pigmentácii a väčšej citlivosti zubov. Pri špecifických problémoch v ústach si môžete nechať odporučiť zubnú pastu svojim zubným lekárom alebo dentálnou hygieničkou.

Sme tu pre vás s vlastným príbehom, ONLINE REZERVÁCIA

Adresa

SNP 2730/92
069 01 Snina

Kontakt

+421 944 301 760
info@sinajdent.sk