•  
  •  
  •  

Strach zo zubára? Už nikdy!

Vydať sa na ošetrenie zubov je pre niektorých pacientov nadľudský výkon. Neprekonateľný strach zo zubára im bráni doraziť do ordinácie a oni často hazardujú so svojim zdravím.

Lokálna anestézia

Lokálna anestézia alebo miestne znecitlivenie patrí medzi bežné a veľmi účinné prostriedky, ako zabezpečiť stomatologický výkon bezbolestný. Vykonáva sa aplikáciou účinnej látky do ďasná pomocou tenkej ihly. Predtým lekár potrie ošetrovanú oblasť povrchovou anestéziou, aby aj vpich ihlou nepôsobil nepríjemné pocity.

Zubná kefka – klasická alebo elektrická?

Váhu by ste mali prikladať aj výberu zubnej kefky. Klasická zubná kefka zostáva najdôležitejšou pomôckou ústnej hygieny. Žiadna zubná pasta ani ústna voda alebo dentálna niť nezastúpi mechanický účinok kefky. Avšak najlepšia kefka je k ničomu, pokiaľ sa zuby nečistia správne a dostatočne. Kefka navyše neprenikne do priestorov medzi zubami, v tomto prípade je vhodné využiť medzizubnú kefku alebo dentálnu niť.

Riadená analgosedácia 

Riadená analgosedácia sa hodí pre náročnejšie výkony alebo pre pacientov, ktorí pri návšteve u stomatológa prežívajú neprekonateľné úzkosti a paniku. Analgosedácia prebieha v ordinácii a vedie ju skúsený anesteziológ, ktorý uvedie pacienta do stavu, pri ktorom necíti strach, pospáva, ale zároveň je schopný s lekárom spolupracovať. Pacient nevníma bolesť, nie je vystavený zbytočnému stresu a ošetrenie si nepamätá.

Celková anestézia

Celkovú anestéziu lekári volia až ako krajnú možnosť, pretože je vždy určitou záťažou pre ľudský organizmus. Pristupujeme k nej v prípadoch veľmi rozsiahlych chirurgických výkonov alebo u pacientov, ktorí sú inak neošetriteľní. Lekár vykoná všetky stomatologické výkony väčšinou v ordinácii, zatiaľ čo je pacient po celý čas monitorovaný anestéziológom.

Akú anestéziu si vybrať?

Vhodný spôsob anestézie zvolí lekár vždy po dohode s pacientom. Neváhajte preto o svojich nepríjemných pocitoch a strachu s lekármi hovoriť. Stomatológovia v Asklepione majú k svojim pacientom ústretový prístup a ich cieľom je precízna liečba s minimom bolesti.

Sme tu pre vás s vlastným príbehom, ONLINE REZERVÁCIA

Adresa

SNP 2730/92
069 01 Snina

Kontakt

+421 944 301 760
info@sinajdent.sk