•  
  •  
  •  

Starostlivosť o zuby

Starostlivosť o zuby i celú ústnu dutinu je neoddeliteľnou súčasťou každodenného života 

Denné čistenie je základ

Najlepšia prevencia proti problémom so zubami je zaiste pravidelná denná hygiena. Čistiť zuby by ste si mali minimálne dvakrát denne, ráno a večer, a to minimálne dve až päť minút. Zabúdať by sa tiež nemalo na medzizubnú kefku a ústnu vodu ako záverečnú bodku.

Zubná kefka – klasická alebo elektrická?

Váhu by ste mali prikladať aj výberu zubnej kefky. Klasická zubná kefka zostáva najdôležitejšou pomôckou ústnej hygieny. Žiadna zubná pasta ani ústna voda alebo dentálna niť nezastúpi mechanický účinok kefky. Avšak najlepšia kefka je k ničomu, pokiaľ sa zuby nečistia správne a dostatočne. Kefka navyše neprenikne do priestorov medzi zubami, v tomto prípade je vhodné využiť medzizubnú kefku alebo dentálnu niť.

Zubár dvakrát do roka

Ďalším nevyhnutným krokom v starostlivosti o chrup je pravidelná návšteva u zubára. Na kontrolu k zubárovi by ste mali chodiť najmenej raz za pol roka. V prípade problémov stomatológiu navštívte ihneď.

Nepodceňujte dentálnu hygienu u špecialistov

Dentálna hygiena sa stáva čím ďalej modernejšou, ale mnoho ľudí ju stále považuje za zbytočnú a preventívne prehliadky u zubára berú za dostačujúce. Prevencia v oblasti zubnej starostlivosti, teda kvalitná dentálna hygiena, je nielen najúčinnejšia, ale zároveň aj najlacnejší spôsob vašej starostlivosti o zuby.

Odstránenie zubného kameňa neodkladajte

Zubný kameň vzniká zmineralizovaním zubného povlaku. Odstránenie zubného kameňa nie je dobré odkladať a je dobré sa objednať na zubnej klinike k dentálnej hygieničke. Ošetrenie je bezbolestné. Pomocou ultrazvukovej koncovky dôjde pri vysokej frekvencii k rozrušeniu štruktúry zubného kameňa, v prípade citlivých zubov nie je problém vykonať zákrok v lokálnej anestézii.

Sme tu pre vás s vlastným príbehom, ONLINE REZERVÁCIA

Adresa

SNP 2730/92
069 01 Snina

Kontakt

+421 944 301 760
info@sinajdent.sk